Bilindiği üzere Barkod, bilgi sistemleri kapsamındaki Otomatik Veri Toplama uygulamalarında otomatik veri girişi yapılmasını sağlayan işaretlerdir. Bilgi sistemlerine elle veri girişi yapılması gereğini ortadan kaldıran Otomatik Veri Toplama uygulamaları sayesinde iş ortamlarının gerektirdiği doğruluk ve hıza ulaşılarak işlemlerde verimlilik artışı elde edilir.

Barkod uygulamalarının Türkiye'deki yetkili kuruluşu TOBB-MMNM (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği - Milli Mal Numaralama Merkezi)'dir. TOBB-MMNM tarafından verilen numaralar ve bu numaraları içeren barkodlar, dünyanın her yerinde geçerli olup uluslar arası tüm ticari işlemler ve Tedarik Zinciri uygulamalarında herhangi bir değişikliğe gerek kalmaksızın kullanılabilirler.

Barkod sistemi ile ürünlerinizi sınıflandırarak fiyatlandırmalarınızı çok daha kısa sürede yapabilirsiniz.
Artık büyük marketler ve alışveriş merkezleri tamamen barkod sistemine geçtiklerinden bu firmalar mallarınızı satın alırken barkodlu olup olmadığına dikkat etmekte ve toptancılarını seçerken bu kriteri gözönünde bulundurmaktadırlar.
Barkodlu alışveriş tüketici için de önemlidir. Barkod sistemi sayesinde kasalarda oluşan uzun kuyruklar bitmekte, seri bir ödeme sistemi oluşmaktadır. Tüketici alışveriş yeri seçimini yaparken zamandan tasarruf etmek isteyecek, kasa sırası beklemeyeceği yerleri tercih edecektir.
Barkod sistemi aynı zamanda müşteriye bir güven telkin etmektedir. Tıpkı markalı üründe olduğu gibi barkodlu ürün de kayıt altına alınmış bir firmanın ürünü olduğundan fason üretim gibi bir kuşkuyu ortadan kaldırmakta, tüketiciye güven sağlamaktadır.
Barkod konusundaki hizmetlerimiz:

TOBB-MMNM'ye üyelik işlemleri
TOBB-MMNM'ye üye firmaların ürünleri için master film basım işlemler

Share/Save/Bookmark